| LeeSin a întrebat:

As vrea sa auflu si eu niste sfaturi/idei cu privire la freelancing. In sensul in care mai am putin si termin facultatea de medicina, dar momentan nu sunt atras de ideea de a practica.
Nu inseamna ca sunt o persoana lenesa, dar sunt mai independenta.
Care sunt nisele pe care poate sa se dezvolte un freelancer si care este nivelul de pregatire necesar pentru a avea o astfel de cariera?
In alta ordine de idei, se poate castiga din prima decent? Sau trebuie facut in paralel cu altceva?
Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In nicio meserie nu castigi decent din prima. Pentru freelancer pe langa meserie trebuie sa stii si sa agati clientii ca sa scoti un ban.

Printre cele mai bine platite sunt programarea si marketing ul

| LeeSin explică (pentru suntserios):

Bun la programare este destul de clar ce-i de facut si nu am atatea cunostinte. dar in marketing? despre ce e mai exact? multumesc frumos