| agent007u a întrebat:

Salutare! Ce IFN recomandați pentru a aplica pentru un credit de nevoi personale și pentru a-mi fi aprobat?
Am salariu net de 2200 lei. As avea nevoie de o sumă de 10000 lei.

Sau ce banca mi-ar accepta aplicarea.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ai datorii neplatite la vreo banca sau IFN cred ca orice banca ti-ar acorda creditul.
Intra pe finzoom.ro si poti vedea care este mai convenabila pentru tine.
La nivelul salariului pe care il ai eu as opta pentru o perioada de 20 luni, cu rata din credit fixa de 500 lei lunar. Vei avea la inceput rate de restituit ceva mai mari dar acestea vor scadea in fiecare luna.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te baga la IFN, vei plati dobânzi astronomice.

| sierra1 a răspuns:

Du-te la orice bancă, iți face o simulare pe loc cu condițiile de plată și creditare

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu recomand Speed Transfer Financiar.

| mihai69 a răspuns:

Orice ai face și orice ți-ar promite, evită orice IFN!
Mergi la două, trei bănci și vezi care oferă creditul cel mai potrivit pentru tine.

| haileewatson a răspuns:

Ba da, iti pot acorda si bancile un credit de nevoi personale la salariul tau. Important e sa indeplinesti criteriile, si anume numarul minim de luni de vechime in munca. Ar fi bine sa mergi la mai multe banci sa iti faca o simulare si sa vezi dupa care e mai ok pentru tine. E mult mai ok decat IFN-urile.

| IceRope a răspuns:

Instalează aplicația Volt. Acolo vezi exact ce scor FICO ai, ce grad de îndatorare ai și cât poți împrumută maxim, în funcție de salariul declarat. Aplicația este gratuită, fiind sponsorizată de MasterCard.
Afli tot ce dorești, fără să mergi la bancă.
https://www.volt.ro/

| Scorillo a răspuns:

Pe ce perioada? IFN da credite mai usor, dar nsunt cam "camatari" =te executa imediat pentru neplata ratelor (la unii sunt saptamanale) si au doanzi astronomice ( unele au peste 600% pe un an) - Sfatul meu - bancile

Răspuns utilizator avertizat