| Liviucu a întrebat:

Este obligatoriu angajarea unui contabil pe acte la deschiderea unui SRL? Pot colabora cu cineva in baza unui contract de prestari servicii fara clasica angajare pe 2 ore? Contabilele cer 400 lei astazi minim sa te reprezinte iar de la 1 ianuarie pe 2 ore ar mai fi de plata un 250 lei catre stat, lucru destul de deranjant la crearea unei noi societati comerciale. Multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este obligatorie angajarea unui contabil, poti colabora si pe baza de contract de prestari servicii.

2 răspunsuri:
| Liviucu explică:

Multumesc! Inseamna ca lumea stie diferite coduri fiscale. Cineva apropiat mie cu firma de 15 ani spunea exact opusul.

| Holiday a răspuns:

Poti externaliza contabilitatea fara probleme.