| tanasaiosif a întrebat:

Dețin o vospitorie auto,știe cineva cum as putea începe sa lucrez cu firme de asigurări? Știu ca durata de timp pentru bani este mai mare și alte detalii, dar cum trebuie sa procedez sa pot obține contracte cu firme de asigurări?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Doar pentru vopsitorie nu vei obține.
O firmă de asigurare face contract cu o firmă de reparații auto care repară complet mașina, nu doar vopsitorie.

| tanasaiosif explică (pentru sadrian46):

Ma refer vopsitorie / tinichigerie.

| sadrian46 a răspuns (pentru tanasaiosif):

Da, dle, repet.
Dacă se întâmplă un accident și mașina este asigurată la o societate de asigurări, RCA sau CASCO.
În urma acxcuidentului se strică caroseria. Aceea o repari dta.
Dar într-un accident se poate distruge mult mai mult dintr-o mașină.
Astfel, societatea de asigurări va face contract cu un atelier de reparații auto care poate să repare tot. Ea nu va face un contract special cu tine, doar pentru vopsitorie și repararea tablei, iar restul mașinii să fie reparată de alt atelier. Nu are un asemenea interes.