| Aaezakmi a întrebat:

Salutare!

Este careva de pe aici in domeniul criptomonedelor? Daca da, imi puteti explica va rog cum sta treaba cu impozitarea profitului? Din cate am inteles, majoritatea nu declara nimic, dar ar fi bine totusi, din punct de vedere legal, sa faci totul "cum scrie". Voi ce faceti? Ati declarat ceva la ANAF?

Multumesc pentru raspunsuri

4 răspunsuri:
| Țoglă a răspuns:

Nu declara nimic, doar fă-te cu banii ăia mai întâi iar mai apoi pune-ți întrebarea asta.

| Aaezakmi explică (pentru Țoglă):

Merci!
Dar in momentul in care transform crypto in fiat, prin intermediul bancii, nu pot aparea semne de intrebare legate de provenienta banilor si de modul prin care au fost obtinuti?