| IlieRescu a întrebat:

La ce bancă se merită să fac împrumut pentru a-mi cumpăra două utilaje la afacere? Ținând seama că sunt două și îmi sunt de un mare folos, nu sunt chiar scumpe, zic eu. Cu aproximativ 1100 de euro le cumpăr pe ambele. Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| Tulfus a răspuns:

Nu merită sa faci imprumut pentru 1100 de euro, zic eu, mai bine ii strangi deoarece nu este o suma chiar asa de mare.
Dar daca chiar vrei sa faci imprumut iti recomand BT (Banca Transilvania).
Mergi la banca si aflii pe loc cand primesti creditul, ce suma poti obtine si nu trebuie sa justifici destinantia banilor, dar din cate stiu eu nu trebuie sa mai ai ceva imprumuturi pe numele tau, in sensul ca daca ti-ai cumparat ceva in rate nu poti sa-ti faci un credit.