| OutlawzT4L a întrebat:

Salutare,ma numesc Florin am 22 ani si recent m-am angajat pe Camion.
Doresc sa incep proiectul Prima Casa, dar salariul meu pe țară (diurna) este de 1.200 lei, iar salariul extern este de 1.600€, exista vreo posibilitate sa mi se acorde credit pe salariul pe care il am in afara tarii?

Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| debarasator63 a răspuns:

Va trebui sa incerci sa vorbesti la o banca din tara sa vezi ce posibilitati ai. Sau vezi afara la Reiffesein bank, ING bank, Erste bank, care au sucursale si in Romania...

1 răspuns:
| Demidol a răspuns:

Daca salarul extern e pe cartea de munca si poti obtine adeverinta de venit, da il poti folosi.