| ManolacheLaura a întrebat:

Pentru magazinul meu online îmi trebuie niște abonamente: la internet fix pentru calculatoare, pentru număr/numere de telefon la care să sune clienții, pentru firma de pază și electricitate. M-am gândit la următorii funizori: pentru internet fix la RCS&RDS apoi acel cablu de internet să îl cuplez la un router wireless de mare viteză sau la fiecare calculator firul său? Pentru numărul/numere de telefon la Orange și/sau RCS&RDS, pentru firma de pază BGS pentru monitorizare și intervenție, iar pentru electricitate Electrica. Voi ce ziceți, ce îmi recomandați?

1 răspuns:
| ziftode a răspuns:

Iti recomandam un director/administrator/prieten/ruda, etc. care STIE si sa te ajute cu afacerea, orice afacere ai avea, si ca sa iti dau o singura pastila sa iti dai seama cat de departe esti si cat de mult vrei de la TPU ca sa iti rezolvi cele foarte, FOARTE multe probleme care o sa apara cu o afacere noua...

de exemplu eu dau la RDS vreo 26lei pe 100mbps net, DACA as fi firma, preturile incep la 130lei, un net MUUUUULT mai slab (cu toate ca atunci poate ca altfel se vor chinui sa te rezolve cand ai o problema) moment in care ar trebui sa gasesti o solutie sa faci contractul pe persoana fizica...

ETC.