| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Mi-am schimbat router-ul de internet si acum laptopul nu gaseste. Merge doar cu firul de la internet...pe telefon se conecteaza la wireless. Am mai avut pana acum retea wireless

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da ai facut corect ar fi trebuit sa mearga.
Nu-mi dau seama ce ar putea fi, te sfatuiesc sa chemi pe cineva priceput, eventual sa te adresezi furnizorului tau de internet.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai facut configurarea router-ului?

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru Ioandelasal):

Am incercat. Am pus numele de pe spate, parola... si cand dau sa se conecteze imi da eroare. Pe telefon merge, doar la laptop e asa

| Ioandelasal a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Ce-ai facut nu inseamna configurarea router-ului.
Aceasta se face asa cum ai facut la inceput cu primul router.
Detalii gasesti si aici: http://windows.microsoft.com/......ess-router
Cu se face configurarea exacta pentru router gasesti in manualul lui sau CD-ul primit.
De asemenea gasesti cum se face configurarea pe site-ul oficial al furnizorului router-ului.

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru Ioandelasal):

Am facut la fel...si tot nu merge sad

| Ioandelasal a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Da ai facut corect ar fi trebuit sa mearga.
Nu-mi dau seama ce ar putea fi, te sfatuiesc sa chemi pe cineva priceput, eventual sa te adresezi furnizorului tau de internet.

| christos1234 a răspuns:

Trebuie sa adaugi o retea noua si sa scrii parola si numele de la internet din nou.

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru christos1234):

Am incercat, dar apare eroare. Nu gasesc nimic...