| Daniel9dan a întrebat:

Salutare, sunt din Vaslui și azi am fost oprit pe stradă de către un domn care mi-a oferit un pliant ce cuprindea niste poze cu reclame la firme de haine.
Mi-a zis daca vreau sa merg la sediu cu dumnealui, am mers unde m-a întâmpinat o doamnă care din cate am înțeles face selecții pentru a poza în haine de firma, o data pe luna, o singură ora. Ea a zis ca o sa primesc diferite produse de la firmele respective si o sumă de bani, dar ca sa te inscrii era o taxă in valoare de 150 de lei.
Nu știu eu cred ca este o țeapă, aștept parerile voastre.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Țeapă clar. Dar ai pus botu si te-ai dus. Stiu aia pe cine sa racoleze. Se uita la fața lor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca era o tepa din momentul ce ți a cerut bani

Răspuns utilizator avertizat
| Stropdeploaie a răspuns:

Woow. scuza ma ca te intreb.dar cum ai putu sa mergi cu cineva strain. la o anume adresa ...bla bla. Daca te ar fi rapit?
Chiar crezi intr o asemeenea tampenie?

| elcosmin a răspuns:

Nu prea sunt de acord cu aceasta idee: el te invita si tu sa dai bani. In fine parerea mea e ca in viata fiecaruia sunt probleme si activități mai interesante decat facutul pozelor pentru o revista. In caz de te gandesti sa te duci acolo, ascunde si tu o camera video prin haine laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru elcosmin):

Daca-i mai gaseste.

| stalin a răspuns:

Mirajul banilor câștigați ușor va prinde întotdeauna. De aici plecam. De asemenea, te asigur ca e cea mai mate teapa! De ce spun asta? Eram cu soția mea și fiul nostru în vârstă de 2 ani, la plimbare pe bulevard. Ei bine, ne 'agață' doi tipi, și ne oferă șansa de a face o ședință foto profesionala pentru băiat etc. Era limpede ca e vrajeala, dar am mers în sediul lor, mai mult sa vad ce au de gând. După ce mi-au promis ca fiul meu va ajunge în reclama pentru pampers, efectiv nu am mai rezistat și am întrebat-o pe d-ra aia dacă nu ii e rușine sa facă magnații de astea pe seama unui copil. Pe lângă asta, am profitat ca în sistemul de siguranță națională, și i-am speriat cât am putut de tare! happy ca să încheie, te rog nu te lăsa păcălit!