| emipenet a întrebat:

Salutare TPU! Am transferat cativa euro de pe contul meu de paypal pe cardul meu Visa de la Cec Bank, am pus prin instant transfer, acolo zicea ca bani o sa ajunga in cateva minute si a trecut deja peste jumatate de ora si nu imi apar bani.
In cat timp o sa imi vina bani pe card? Este cineva de aici care a mai facut asta? E prima data cand incerc sa trimit bani de pe paypal pe card

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La mine dureaza si o zi. Sunt la BT.

| Anonimul151 a răspuns:

Nu te stresa atât de mult. E posibil să fi dat eroare și tu nu ai observat. În caz că îți arată că bani au fost luați de pe aplicație, înseamnă că se va transfera în câteva ore.

Nu poate sa iti între în contul bancar instant, durează. Mai ales ca folosești prima data aplicația, banca iti poate bloca transferul pentru a nu fii probleme. Pentru că lor li se par suspecte astfel de transferuri. În acest caz, poți suna la banca și iti vor zice ei alte detalii...

Nu știu ce să zic, nu folosesc paypal, dar din ce am auzit iti poți recupera banii ( dacă nu se transferă ).

Sper ca răspunsul meu te va ajuta.

| ZyRRe a răspuns:

Daca ai selectat instant payment banii ar trebui sa fie intrati. Ai cumva con la cec atat in lei cat si in euro? Daca da, atunci banii e cel mai probabil sa fie in contul de euro. Daca nu sunt, intra inapoi pe paypal si verifica transferul, poate a esuat sau are vreo eroare.

| kta1in a răspuns:

Salut, transferul poate dura între 30 minute și 72 de ore.