| emipenet a întrebat:

Salutare TPU! Cand trimit prin Paypal cativa euro spre cardul meu prin "instant card" imi ia taxa, dar cand primesc bani, mai imi da si 7 lei in plus, indiferent de suma transferata spre cardul meu.
De ce primesc 7 lei?
Uitasem sa va spun, primesc bani in 2-3 zile cand acolo scrie ca ii primesc in cateva minute.
Sunt astia 7 lei un fel de "ne scuzați ca v-am trimis bani atata de tarziu"?
Deja am primit 35 de lei asa, e ciudat.
Funda!

2 răspunsuri:
| king5151 a răspuns:

Cat iti ia taxa, de exemplu la 100 de lei? As vrea si eu sa scot niste bani de pe paypal

| emipenet explică (pentru king5151):

Pai, taxa incepe de la 0.25 euro (~1. 25lei) si ajunge pana pe la 10 euro maxim (~49 lei)