| adimar a întrebat:

Caut un sfat referitor la cel mai bun card de debit pentru cumparaturi online, inclusiv paypal si in strainatate, si la care banca ar fi mai indicat. Multumesc!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Uite trei exemple
MasterCard ING Bank
MasterCard BCR
MasterCard RBS
Cardul de debit emis de RBS România îţi asigură un mod de plată sigur, rapid şi confortabil. Poate fi folosit în România şi în străinătate, la orice comerciant care afişează sigla MasterCard. De asemenea, cu acest card poţi retrage non-stop numerar atât de la bancomatele RBS România, cât şi de la cele ale altor bănci. Schimbul valutar din valuta tranzacţiei în valuta de cont se efectuează automat.

Cardul RBS MasterCard este acceptat în peste 27 milioane de spaţii comerciale şi la 900.000 de bancomate, iar în România la peste 17.000 puncte de vânzare şi la mai mult de 2.900 de bancomate.
Recomand MasterCard ING
Aici ai detalii http://www.ing.ro/ingb/persoane-fizice/carduri-si-conturi/ing-webcard.html

Bafta!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai indicat ar fi un MasterCard. Banca o alegi dupa preferintele tale in functie de comisioane si alte benficii. Eu recomand ING

| SpawNury a răspuns:

Eu folosesc ING si Bonus card (VISA) in strainitate. Si dobandele chiar sunt acceptabile.

| weltandrei a răspuns:

Salutare, iti recomand cardul de la Alpha Bank, Visa Electron, au cele mai bune comisioane, il poti folosii atat offline cat si online, iar internet banking-ul este gratuit sau cel putin era.
Flyere si pliante: http://flyerepliante.com