| Andreijmk69 a întrebat:

Salutare TPU! Mi-am luat țeapă pe olx si i-am dat din prostie acces la cardul meu, l-am inchis cat de repede am putut, mai poate face ceva cu el? Si daca inca are informatiile poate sa deschida un credit bancar cu el?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai inchis contul nu mai are ce face cu cardul tau.
Si nu poate lua credit bancar, pentru acesta se cere un dosar, inclusiv actul de identitate, adeverinta de la locul de munca, etc.

| Andreijmk69 explică (pentru Ioandelasal):

Am blocat cardul este vreo diferenta?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andreijmk69):

Si asa este bine.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum adica i-ai dat acces la cardul tau bancar?
Nimeni de pe olx nu poate trage bani de pe cardul tau, ca nu sunt forme sa aiba masina eftopst, acolo fiind nuami vanzari second hand de la oameni privati.

Pe olx se plateste numai cash! Ori dai cash in mana cand cumperi produsul, ori plata ramburs prin curier, niciodata plati cu credit cardul sau cardul bancar, NICIODATA!

In orice caz, daca ai blocat cardul bancar nu mai poate sa afca nimci cu el. banca va emite un card nou cu alt numar unic si trebuei sa fii atent sa nu-l mai dai nimanui!