| andreiush25 a întrebat:

Salutare TPU

O sa imi vina un colet prin FAN Courier...dar eu nu prea ma pricep
Daca nu sunt acasa...si ei ajung la mine la domiciliu...ma suna? Sau cum fac? Eu nu prea stau pe acasa si nu prea stiu ce sa fac cand o sa ajunga coletul
Un pic de ajutor

Răspuns Câştigător
| danielaxyz a răspuns:

O sa te sune inainte dar daca nu esti trebuie sa te duci la sediul lor sa ridici coletul, iti zic ei unde
dar daca e cineva la tine acasa si are buletinul tau, ti-l pot lasa

4 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Nu suna toti de la firmele de coletarie. Chiar daca o fac, suna cind sint aproape de casa ta si ajung in 5 minute. Esti acasa bine, nu esti, depinde... unii iti lasa notificare, altii nu. Cel mai bine este sa suni la sediul Fan C din orasul tau, sa afli daca au pentru ziua respectiva un colet pe numele tau si ai 2 variante:
- sa vorbesti cu agentul Fan C din zona ta si sa conveniti asupra orei de intilnire, sau
- sa vorbesti sa-ti pastreze coletul la sediul lor si te duci tu acolo sa-l ridici in ziua aceea sau urmatoarea.

| Funions a răspuns:

Te anunta prin telefon inainte de livrare. Daca nu esti acasa poti stabili c cel care iti livreaza coletul o data ulterioara pentru livrare sau o alta adresa a unei persoane de incredere careia ii poti lasa buletinul pentru a-ti prelua el coletul.In ultima instanta daca nu se pot variantele de mai sus poti solicita retinerea coletului la sediu pentru a-l putea ridica personal, insa trebuie anuntata firma de aceasta initiativa pentru a nu-l trimite pe traseu.Succes!

| maia10 a răspuns:

Da, te suna ei cand a sosit si trebuie sa te duci la sediul lor sa-l ridici in caz ca nu te gasesc acasa.

| anonim953421 a răspuns:

Si eu am primit prin courier un colet si m-a sunat un reprezentant al firmei care inainte cu vreo 2, 3 ore sa ajunga m-a sunat.