| anonim_4396 a întrebat:

Sper ca asta sa fie categoria corecta... laughing
De curand m-am apucat de designul grafic (graphic design); ce pot sa spun? In 6 luni (de cand am inceput) am invatat multe chestii, am perfectionat ceva ce stiam deja; dar nu asta este cel mai important...
Ce voiam sa intreb este daca, la 16 ani, pot gasi job-uri part-time (ca sa nu spun loc de munca) pentru domeniul meu de activitate.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Freelancer.com este un loc in care poti sa incepi sa te lupti cu lumea. Dar o sa te lupti la bani putini. De asemenea mai sunt odesk, freelance, etc.

A doua optiune ar fi sa iti faci un cont pe undeva gen monster templates si sa arunci pe acolo.

A treia optiune ar fi sa incepi sa cauti mici proiecte la mici firme care ar putea fi interesate.

A treia optiune pare cea mai ok. Motivul este ca te pune in contact cu oamenii si nevoile lor. Ceea ce va reprezenta un real atuu in viitor.

Trebuie insa sa iei in calcul ca foarte curand va trebui sa sustii bacul si acesta este un examen pe care nu prea vrei sa il ratezi. Daca te apuci de facut bani, vei aluneca foarte repede pe directia aceea si vei lasa invatatura.

De aceea mi se pare ca ceea ce vrei este o capcana pentru viitorul tau.