| TheAdmiston a întrebat:

tot vad pe net articole de genu bani pe net. bani pe net. enervant deja. Dar nimeni nu spune cati bani faci in functie de trafic. sa presupunem ca as avea 3000 de vizualizari zilnic cam cati bani as face in medie? Stiu ca e important modul cum si unde pui reclama, cat e de relevanta, enervanta si asa mai departe.dar pentru un bloger cu cunostinte medii in punerea reclamelor cam cat se face:happy?

7 răspunsuri:
| StiuCeSpun a răspuns:

Depinde de cum iti monetizezi blogul...eu faceam 2 euro si ceva/zi la un trafic asemanator.
Castiga bani cu facebook, comisioane intre 3 si 150 lei, castiga si din castigurile prietenilor tai.Inscrie-te aici: http://bit.ly/130vRnE
Scurteaza link-uri si castiga bani, castigi 20% din ce castiga referalii tai.Inscrie-te aici: http://bit.ly/WY8mEi
Contact pentru detalii la banionline100@yahoo.com

| CataC a răspuns:

Salut
Nu conteaza doar locul si pozitia reclamelor, ci in primul rand tipul sitului si tipul traficului.
Daca faci site de statusuri, poti sa ai si mama reclamei ca sunt copii tembeli fara putere de cumparare.
Daca faci site de review de produse, sa zicem, cresti exponential sansele.
Gandeste-te la un siteuc target cu putere de cumparare si cu produse vandabile in domeniul respectiv.
Si poti incerca ceva gen 2parale sau alte programe de afiliere, google adsense nu face minuni.
In alta ordine de idei 3000 lunar inseamna 100 zilnici, nu e vreo cifra impresonanta.
Gandeste'te la un domeniu, gandeste-te daca ai bani de el (plus host), nu te astepta sa te imbogatesti peste noapt, e nu o face ca job principalsi gndeste-te daca te poti automotiva (daca nu, incepe-l cu un prieten).
Bafta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu 3000 vizualizari nu prea mult sa stii, cativa dolari pe luna poate. Nu conteaza doar cum pui reclama, conteaza si cati dau click pe ea, conteaza si cat de important este domeniul pe care ai hostat blogul etc.

| costan a răspuns:

Aici vei gasi dovezi de plata (bani ce se catiga pe fiecare program) acum daca te enerveaza aceste articole de pe net ar fi bine sa nu incerci, pentru a castiga bani pe net trebuie sa te implici adica sa lucrezi destul de mult zilnic exact ca in viata reala la un patron, numai ca aici lucrezi de acasa.SUCCES! http://www.bani-net-azi.ro/

| abyy95 a răspuns:

Eu unu cred ca e o porcarie asta

| TheAdmiston explică:

Stai linistit in mod sigur se fac bani din reclame. Atatea siteuri. cele de filme online de exemplu; e multa bataie de cap cu ele ..cine crezi ca s-ar obosi daca nu ar scoate si ceva in schimbtongue?

| 174 a răspuns:

Nu cred ca e adevarat nimic din ce spun alti cu bani de pe net.