| emilmodiga a întrebat:

SALUTARE vreau si eu informatii noi despre firma PROFIT WORK. A primit cineva un raspuns plauzibil?

2 răspunsuri:
| cristy89 a răspuns:

TEAPA 1000%! Numele meu este cristian si am fost sunat dupa o lunga asteptare de catre teparul sef alex de la agentia profitwork srl din Bucuresti pentru un job in suedia la calamar kebab mai exact cu punctul de lucru in helsingborg; nu am stat pe ganduri si am acceptat asa zisa oferta de 900e pe luna si din povestile lui alex zicea ca pot ajunge la 1400e cu ore suplimentare, ce sa va mai zic... spunea ca nu trebuie sa platim nimic pentru ca avem cazare, benzina, mancare, carne de la locul de munca la discretie. Toate erau numai povesti, cand am ajuns in suedia intermediarii la care am ajuns noi(am fost 12 pers), mai exact eiup si daniel dupa o luna de munca fara contracte pentru ca ne tot amanau dupa o zi pe alta au venit la noi cu niste contracte fictive adica fara nici o stampila pe ele si inceracu sa ne prosteasca si sa lucram pe 600e luna din care trebuia sa ne opreasca la fiecare 550e bani pe mancare, benzina, etc... Asa ca aveti grija sa nu faceti greseala sa mergeti la ei si daca totusi o faceti sa aveti bani la voi sa va intoarceti acasa, eu din toata aventura asta am iesit pe minus 200e. VA SPUN CU TOATA SINCERITATEA SA NU VA DUCETI, ESTE MARE TEAPA! locul acestor jeguri este LA PUSCARIE pentru ca sunt traficanti de persoane, eu am lucrat toata aceasta perioada la negru.