| edsdanny a întrebat:

Salutari. Sunt Web Designer de ceva vreme si nu am avut nici o problema pana acum cu site-urile create pentru diversii clienti pe care i-am avut si vin cu urmatoarea intrebare:
Se poate lucra in continuare in acest domeniu fara PFA sau SRL?

13 răspunsuri:
| AliceThai a răspuns:

Se poate, iar daca firma client vrea neaparat factura ii convigi ca e mai bine fara deoarece cu factura pretul va fi mai mare happy

| edsdanny explică (pentru AliceThai):

Pe ce motiv te bazezi ca se poate. De unde anume te-ai documentat?

| AliceThai a răspuns (pentru edsdanny):

Pe viata de zi cu zi, nu stiu cum sa-ti raspund altfel (!?)
Daca tu ai putut pana acum, cine crezi ca te va opri in viitor?

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Ba da fraier esti! Pai ce treaba are firma cu tine. Tu faci firmei iar firma zice ca site-ul a fost ridicat prin resurse proprii si cu asta basta la vista baby! happy Faceti afaceri dar nu va duce capul sa intrebati pe cineva in privat. E nevoie sa postezi pe un site public sa afle 100.000 de insi cu ce te ocupi tu ( avand in vedere ca nu esti in deplina legalitate )?

| GicuGagicu a răspuns:

Sa inteleg ca faci siteuri pentru diverse firme fara factura?

| edsdanny explică (pentru GicuGagicu):

Inca nu pentru firme, dar pe viitor o sa am si asemenea proiecte.

| garetbora a răspuns:

Orice serviciu prestat trebuie impozitat. Ca sa fie impozitat trebuie sa fi autorizat sau sa prestezi printr-o anumita firma.
Dar poti lucra 'la negru' pentru. ca, nu cred ca sunt sanse ca cineva sa se ia de tine.

| Doctoru_7315 a răspuns:

Salut. Nu stiu ce sa-ti raspund dar am sa ma interesez. M-ai putea ajuta si tu cu ceva daca te rog? Sunt interesat si eu de web design si as vrea sa ma apuc de acest lucru. Esti dispus sa discutam mai multe pe aceasta tema? Am intrebat pe multi care stiu (sau se dau ca stiu) dar nici unul nu e dispus sa discute, asa-i romanul. Astept un raspuns. Mersi. (ti-am scris aici deoarece nu iti pot trimite mesaj)

| edsdanny explică (pentru Doctoru_7315):

Cu ce anume?

| edsdanny explică (pentru Doctoru_7315):

Cu ce anume te pot ajuta?

| Doctoru_7315 a răspuns:

Pai am cateva intrebari. 1. Cam la ce pret ar fi un site simplu facut in HTML si CSS si daca se poate sa vad si eu unul, daca cunosti vreunul sa mi-l arati? 2.As gasi clienti pentru astfel de site-uri? 3. Ce programe sa folosesc, eu folosesc notepad++, vroiam sa ma apuc si de dreamweaver dar cica mai mult incurca? Nu vreau sa fur afacerea nimanui, vreau doar sa-mi pot plati si eu facultatea pentru ca am ramas somer din iunie si nu-mi gasesc absolut nimic de lucru. Am sa mai revin cu intrebari cand o sa-mi aduc aminte, sau daca vrei sa-mi lasi o adresa de contact unde sa putem discuta mai multe. Intre timp ma interesez de problema ta.

| edsdanny explică (pentru Doctoru_7315):

Lasa-mi adresa ta de yahoo sau un mail si discutam acolo mai multe.

| Doctoru_7315 a răspuns:

Doctoru91