| bobolotioana a întrebat:

Se mai plateste transportul la poștă pentru coletele de la aliExpress? Sau e gratuit? Am plătit cu cardul

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai platit cu cardul si nu ti-a luat decat banii pe colete, nu mai platesti transportul. Poti, insa, sa ai alte plati. Daca obiectul sau obiectele de la magazin vin intr-un singur colet, platesti, functie de valoare (daca vin din afara UE), urmatoarele:
de la 10 Euro si pana la 149, 99 - TVA. Pentru produsele de la 150 Eu in sus platesti taxa vamala pe langa TVA.

| darrio2007 a răspuns:

Ai platit cu cardul dar intrebi daca e gratuit? Nu prea inteleg.

| valentingb a răspuns:

În funcție de valoare și volum se pot percepe taxe. Produsele mici și ieftine nu.

| bobolotioana explică (pentru valentingb):

Este vorba de o husa! Multumesc frumos