| SingleForOne a întrebat:

Sediul social al firmei, prin închiriere de la o altă firmă, poate fi folosit și ca spațiu comercial de vânzare fizică și vânzare online, de asemenea pentru depozitarea produselor?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate fi folosit pentru toate, daca spatiul corespunde si proprietarul este de acord prin contractul de inchiriere.

| blackann a răspuns (pentru Ioandelasal):

Pentru a fi folosit ca spatiu de vanzare fizica are nevoie de aprobari si trebuie sa plateasca niste taxe. Intereseaza-te inainte sa te bagi aiurea.

| Ioandelasal a răspuns (pentru blackann):

Am spus doar ca se poate.
Si fii sigur ca stiu despre ce este vorba, dupa cca 40 de ani de activitate in domeniul juridic.

| blackann a răspuns:

Pentru depozitare da, pentru vanzare nu