| huideni1845 a întrebat:

Si ce trebuie sa stii ca sa ajungi controlor de trafic aerian?
prima data faci rost de locul de munca iar apoi cursul sau invers?

Răspuns Câştigător
| RobykaBskf a răspuns:

Buna din nou huideni1845, prima oara o sa se faca o echipa de oameni, dupa acea va pune la probe, adica va invata ce sa faceti sa dirijati, daca dirijezi bine te poate lua si in primele 2 luni cu contract minim de 3 luni contractele acolo nu se face pe 1 an acolo contractele de munca se face asa, prima oara cand te ia contract 2 luni dupa aia tot pe 3luni. Dupa ce se inscrie 10 oameni pentru controlor de trafic prima data faceti analize sa vada daca sunteti apti de lucru dupa aia cursul daca esti bun ai luat locu! fundita? Numai bine