| GigiDurul a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste job-uri la care se castiga mult (nu conteaza anii de facultate). Domeniile pot fi variate dar sa nu fie ceva pe santier sau ceva de genul. Pe langa bani, vreau ceva care sa se si caute, ceva actual. Nu stiu daca ma intelegeti.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"niste job-uri la care se castiga mult ...nu stiu daca ma intelegeti."

intelegem - deci:
1 director general la o multinațională
2 manager de bancă (minimum la nivel județean)
3 primar măcar de municipiu
-...

| johnnny123 a răspuns:

Am înțeles, vrei o slujbă foarte ușoară, apreciată și bănoasă. Mă întreb cum de nu a mai avut nimeni ideea asta. Restul oamenilor își doresc niște slujbe grele, umilitoare și prost plătite.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Programare.