| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva ce acte îmi trebuiesc pentru a fi autorizat să vând îngheţată de la o maşină de îngheţată?

2 răspunsuri:
| videoblog a răspuns:

Iti recomand sa pui intrebarea pe un grup de conta. uite aici unul - http://finance.groups.yahoo.com/group/contacafe_club/

| flower a răspuns:

In primul rand trebuie sa iti infiintezi un PFA sau un SRL.Iti trebuie un spatiu comercial sau un spatiu delimitat ( pe care il poti obtine printr-un contract de subinchiriere cu o firma care detine deja un sp comercial cu vad) unde sa iti poti tine masina de inghetata; dupa care trebuie sa obtii autorizatie de functionare de la primarie si sanepid. Daca vrei sa functionezi pe timp de vara si sa ai masina undeva in afara unui sp comercial atunci iti trebuie autorizatie de la primarie pentru ocuparea sp public.