| ElenaMariaIonutNatalia a întrebat:

Stie cineva ceva despre firma " ALTERNATIVE FUNDAMENT SRL " dau credite dar totul se face online, sunt seriosi oare sau pot lua si o teapa?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te baga nici cand la IFN-uri! Cel mai sigur la banci. Nu te juca!
http://www.digi24.ro/......100-325830
http://www.cotidianul.ro/......an-287318/

85 răspunsuri:
| Adriana_Tiana_1959 a răspuns:

Cine vrea sa ma contacteze pe Facebook Tiana Adriana si eu am semnat si platit totul si a zis ca din 27. 10 trebuie sa mai astept 15 zile si banii imi sunt bagati in cont! Dar nu au intrat si nici nu raspund la telefon! Haideti sa facem ceva! Asteptam degeaba cred ca e teapa!

| Romulus_Petrovici_1967 a răspuns (pentru Adriana_Tiana_1959):

Vi-am trimis eu un mesaj pe Facebook!

| Gasler_Sergiu_1964 a răspuns:

Da dar eu am dat numai prima rata cum spun ei si tot sun sa imi dea banii inapoi dar nu mai raspunde nimeni tel suna dupa care iti da ocupat am vb si online iar pe msj spune ca am fost transferat ba la erika ba la tamas etc, Nu e ceva curat...

| Gasler_Sergiu_1964 a răspuns:

Da

| Gasler_Sergiu_1964 a răspuns:

Mai oameni buni,,, acesti libidinosi sunt legati mai ceva precum guvernul de putere,, am luat legatura cu DNA,,, SI SPUN CA NU STIU,,, despre aceasta inselatorie UNDE SUNT INSTITTIILE STATULUI.

| Bere_Robert_1989 a răspuns:

Da stim din pacate nu te baga e teapa!

| Bere_Robert_1989 a răspuns:

Si eu am contract cu Alternative Fundament! Am trimis plangere la ANPC astept rezultatele!

| Dediu_Maria_1984 a răspuns:

Și eu am primit marea țeapa...

| Banu_Elena_1988 a răspuns:

Si eu am trimis si prima rata si comisionul de dosar si astept...dar cred ca astept mult si bine

| Brenner_Maria_Cristina_1974 a răspuns:

Buna ziua. Referitor la mesajul dlui Petrovici Romulus. Incerc sa va contactez pe Facebooke numai ca sunt mai multe persoane cu numele dvs. Un semn de identificare daca se poate. Multumesc.PS Si eu am incheiat contract cu ei pe 4.10. 2016. Si de atunci astept. Tot cu Erika.

| Romulus_Petrovici_1967 a răspuns (pentru Brenner_Maria_Cristina_1974):

Am exat aceiasi poza si pe Fb...

| Romulus_Petrovici_1967 a răspuns (pentru Romulus_Petrovici_1967):

Oameni buni, va rog sa spuneti care ati mai primit astfel de raspuns pe mail! Acum la ora acsta am primit telefon de la numitul Tamas care mi-a spus ca trebuia sa citim contractul bine! Adica chiar si in cazul in care ei nu lau respectat respectivulcontract, adica nedandune banii, noi trebuia sa platim rata...asa ceva...astia ma termina cu nervii! Iam transmis d-ului sa citeasca bine contractul si daca isi pune mintea mai bine la contributie o sa vada ca ei sunt cei care nu l-au respectat inca de la inceput! Adica in data de 27.10. 2016 trebuia sa ne dea banii!

| Ion_Razvan_1981 a răspuns (pentru Brenner_Maria_Cristina_1974):

Tepuiti de Alternative Fundament
e grupul unde ne-am unit pentru actionare in instanta

| Ion_Razvan_1981 a răspuns (pentru Brenner_Maria_Cristina_1974):

Noi avemm un grup pe facebookTepuiti de Alternative Fundament srl
e grupul unde ne-am unit pentru actionare in instanta

| Moldovan_Nicoleta_1979 a răspuns:

Dupa ce ati semnat contractul ati mai primit ceva prin mail?

| Ion_Razvan_1981 a răspuns (pentru Moldovan_Nicoleta_1979):

Avem un grup pe Facebook Tepuiti de Alternative Fundament srl
e grupul unde ne-am unit pentru actionare in instanta

| Hanc_Margareta_1978 a răspuns:

Buna imi pare rau de oameni ce au luat teapa si eu am vrut sa contactez un credit dar m-am gandit bine ce fac caci mia parut suspect ca cer bani avans am vorbit ct Tamas si totol mi-a explicat i-am spus ca merg la firma la oradia si a spus ca nu se poate atunci mi-am dat seama ca e teapa am intebat de comentari de ce nu apar ce se intampla ca ori ce banca are comentari bune sau rele ai grija nu te baga o zi buna