| FlorinAtac a întrebat:

Stie cineva cum ar putea un pusti de 16 ani sa facă bani dupa ore sau in timpul liber? ( sa lucrez pe undeva sau ceva). Ofer gunda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu din clasa a cincea am oferit meditații celor care aveau greutăți la orice materie (în mare parte mate, chimie, fizică, limbi străine, română, maghiară) și aveam grijă de copii. Mereu aveam 4-5 "elevi", fac și acum asta, pe lângă locul de muncă și e un business destul de bun dacă ai răbdare, abilitatea de a explica pe înțelesul elevilor de clasele 0-12 și cunoști destul de bine toată materia de clasele 0-12. Lunar cam 400 de lei în plus.
Altă idee pe durată lungă nu-ți pot spune, doar în domenii pe termen limitat cum ar fi lucrul (în magazii, în magazine mici unde nu se prea verifică vârsta, întreținerea casei și îngrijirea bolnavului/bătrânului, ceea ce necesită să fii acolo toată ziua, șamd.) în vacanța mare big grin

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Outlawz):

laughing) Scuze, sunt luată, nu mai sunt fată.
Dar caută-ți una descurcăreață, mai trebuie să existe prin lume big grin

Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat