| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva daca onlyfans e legal? Daca achita taxe si tot ce trebuie? Vreau sa imi transfer o suma mai mare acum si nu vreau sa se sesizeze la banca ceva. La BCR am card

4 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Este legal, dar orice venit trebuie declarat la anaf, altfel risti. Posibil sa se sesizeze daca este o suma foarte mare, gen mii de euro. Daca-s doar cateva zeci sau sute, nu e mare branza, sunt sanse mai mici dar nu si imposibile. happy Oricum banca odata ce vede asta este obligata sa anunte anaf-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este legal.

| MirelaVoicu a răspuns:

Nu conteaza atat de mult banca, ci procesatorul de plati. Paxum este acum cel mai folosit si acceptat de banci. Te poti informa mai mult pe https://finki.ro/declarare-venituri-onlyfans/

| MirelaVoicu a răspuns:

Taxele in 2023 s-au majoratat atat pentru persoane fizice cat si juridice. Calculator cu taxele care trebuiesc achitat in urma veniturilor de pe onlyfans gasesti pe https://finki.ro/taxe-onlyfans/