| Sky7 a întrebat:

Stie cineva de ce se scumpesc gazele? Inteleg ca s-au scumpit in toata Europa, nu doar la noi.

Răspuns Câştigător
| outsidethebox a răspuns:

Pentru ca niște demenți si-au propus sa renuntam la hidrocarburi si sa trecem la energia verde, aia pe care ba o produci, ba nu o produci, iar atunci când o produci, te costa mai mult decât iei pe ea, după ce ai invesit nu o avere, ci multiple averi in setup.
Ca sa poti menține aceasta sarda, se dau compensatii in cuantum de 10x pretul energiei vandute, iar banii nu vin de la filantropii verzi, nu, aia PRODUC turbinele de vant si panourile solare, banii vin DIN BUZUNARUL NOSTRU, sub forma de scumpiri pentru ca suntem niste retrograzi care poluam...

| Sky7 explică (pentru outsidethebox):

Apreciez raspunsul tau ca fiind cel aproape de adevar. apreciez si lungimea lui, faptul ca ai dezvoltat subiectul. ai funda.

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Rusia numai livreaza gaze

| Werrich a răspuns:

Breaking Fake News: De ce se scumpesc energia electrică și gazele? (@TVR1)
https://www.youtube.com/watch?v=4b5h26CPUl0

Răspuns utilizator avertizat
| PsihologDanielBotezan a răspuns:

happy Pentru că parlamentarii sunt niște hoți, care scumpesc taxele și impozitele. Funda? big grin

| Sky7 explică (pentru PsihologDanielBotezan):

He he, ceea ce zici tu e un truism. asteptam niste detalii, cifre pentru funda.

| Amimanera a răspuns:

Totul se scumpeste.
Inflatia este doar o metoda eficienta de saracire a populatiei.

| Sky7 explică (pentru Amimanera):

Ai dreptate, dar raspunsul e cam general

| mobila2021 a răspuns:

Nu mai sunt pe stoc

| Sky7 explică (pentru mobila2021):

S-au terminat gazele, gata? totusi daca dam bani mai multi, exista.