| Hasss a întrebat:

Buna Ziua TPU
Am o intrebare happy
Este adevarat ca rami sau scumpit asa de mult din cauza ca a ars o fabrica de rami?
si daca nu e adevarat atunci de ce se scumpesc asa demult rami...

3 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Si daca ar fi ars o fabrica crezi ca aia era stalpul de sustinere? nu se scumpesc, ba dimpotriva tehnologiile au mers mai departe si preturile au scazut. sa zicem ca acum o placuta de RAM de 4 GB costa cam cat costa acum 10 ani una de 256 MB

| Komarov a răspuns:

Cine te-a mintit in halul acesta? happy Ramii se scumpesc deoarece ei difera in cheie aia se numeste ddr cu cat is mai vechi cu atat is mai scumpe 1gb ram ddr1 este la fel de scump ca 2gb ram ddr2 nu mai vorbim de sd-ram ca is antice deci cu cat se invechesc devin mai scumpe fapt care ii determina pe oameni sa isi schimbe pc-urile funda?

| Hasss explică (pentru Komarov):

Eu ma refer doar la ddr3 aia stiu ca difera ddr intre ele