| Ricardo26 a întrebat:

Stie cineva de unde pot lua un imprumut de bani pe o perioada de pana la un an fara a prezenta adeverinta de venit? am un venit sigur din care sa platesc imprumutu doar ca lucrez in constructii la negru si nu pot face dovada, si am urgenta nevoie de un imprumut, si bancile nu dau fara dovada, nu e o suma mare, 1000 de lei doar

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De la prieteni, rude sau camatari. Nu iti da nicio institutie legala bani fara adeverinta de venit

| Silviu_Respect_1991 a răspuns:

Iti face cineva o adeverinta falsa, si te duci la provident ca nu au com sa verifice daca lucrezi la vreo firma sau nu, dar 1000 lei pe un an nu o sa iti dea nimeni

| Ricardo26 explică (pentru Silviu_Respect_1991):

Nu ma pricep la astea, nu are cine sa imi faca adeverinta...