| Killa3463 a întrebat:

Pot sa fac un împrumut pentru o suma de bani dacă nu lucrez? Am nevoie urgentă, astept un răspuns, mulțumesc!

25 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, de la rude. De la banci, nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa imprumuti legal de niciunde, in situatia in care nu lucrezi.
Bancile percep adeverinta de salariat, cu minim 12 luni muncite.
Dar poti imprumuta bani de la parinti si prieteni.

| anonimg a răspuns:

Sunt o mulțime de cămătari care lasă astfel de pliante in căsuța poștală.
Mai bine alegi să mori decât să iei bani cu împrumut și să nu ai de unde să-i dai înapoi.
Doar când avem bani ne și facem planuri cu investiția lor. Dar ce folos să ne facem planuri cu niste bani pe care nu-i avem? Este ca și cum ne-am pune niște ținte pe care niciodată nu le putem atinge.
Fiecare să se încadreze în investiții atât cât poate investi. Ba încă orice om este dator să dea și la săraci. Pentru că sunt o mulțime de săraci sinceri care trebuiesc căutați, cercetați și ajutați.

| Bizon95 a răspuns:

Din pacate, raspunsul nu cred ca iti rezolva problema
si anume, sunt doua solutii:
1. ai un girant (care practic raspunde pentru imprumutul tau si daca nu platesti, o sa plateasca el)
2. ai o garantie (masina, casa, etc.) moment in care daca nu dai banii inapoi ramai fara garantia aia

| Sonia822 a răspuns:

Poate pe la iCredit, Provident, d-astea.

| suntserios a răspuns (pentru Sonia822):

Nici macar ifn urile nu iti dau bani daca nu aibun venit.

| Sonia822 a răspuns (pentru suntserios):

Da, da, cu declaratie pe propria raspundere, dar nu mai stiu care sunt alea

| suntserios a răspuns (pentru Sonia822):

Da un link...

| Sonia822 a răspuns (pentru suntserios):

Asa cum am scris mai sus, nu mai stiu care sunt, cine e interesat direct, cauta pe net, suna..se zbate si gaseste happy

| suntserios a răspuns (pentru Sonia822):

Deci nu exista...

| Sonia822 a răspuns (pentru suntserios):

Exista pentru sume mici si nu fac eu research pentru tine.

| suntserios a răspuns (pentru Sonia822):

Pai nu pentru mine ca nu eu am intrebat... eu doar zic ca nu exista

| Sonia822 a răspuns (pentru suntserios):

Ba exista, sunt si reclame la tv. Evident ca iti cer ceva garantii, sa nu te duci in van.
Iti cere copie de pe buletin, facturi care dovedesc adresa. Daca nu platesti, vand creantele la firme de recuperare, aia tripleaza suma, o suna pe fin`ta si vecinii, sa te faca de ras. Apoi te da in judecata si-ti vinzi casa sa platesti. Merge si cu girant.

| suntserios a răspuns (pentru Sonia822):

Si pe langa toate alea cer si adeverita de venit...

| Sonia822 a răspuns (pentru suntserios):

Ao o obsesie, nu, nu-i cere nimeni adevrinta de venit, face declaratie pe propria raspundere ca vinde pepeni sau vinde la colt...sau vinde la sosea, sau vinde pe autoatrada. Dupa cum stii, sunt meserii din care se castiga si nu se pot aduce adeverinte de venit.

| suntserios a răspuns (pentru Sonia822):

Ok, da mi un link la un ifn care zice vrăjeală asta cu declaratia. Ma faci din ce in ce mai curios. Sa nu îmi spui ca nu vrei sa cauti si alte balarii. Daca exista o sa imi dai un link.

| Sonia822 a răspuns (pentru suntserios):

Acum cativa ani exista Impuls Leasing, acum nu cred ca mai da. Dar sunt reclame la tv, unde iti spun aia clar ``FARA adeverinta de venit``. Poti sa scrii direct pe google credit fara adeverinta si-ti scoate cateva firme. De ce trebuie sa dau eu link. Eu n-am nevoie.

| suntserios a răspuns (pentru Sonia822):

Eu chiar nu pricep. De ce cand cer o dovada pe TPU toti încep sa bata campii cu "eu nu am de ce sa caut" "eu nu caut pentru tine" "exista stiu sigur dar nu iti arat eu tie". Nu e mai usor sa imi demostrati ca gresesc si sa îmi închideți gura?

| Sonia822 a răspuns (pentru suntserios):

Tu nu ceri o dovada, ceri nura-n gura. Sau pica para malaeata in gura lui natafleata. Adica nu e asa un secret, incat sa ceri dovezi. Trebuie sa cauti pe google, scrii cuvinte cheie `` vreau credit fara adeverinta`` si-ti arata firmele. Si suni la ele, fiecare cere cate ceva. Nu cad in capcana ta de a cauta eu in locul tau. Pana si un broker iti cere comision.

| suntserios a răspuns (pentru Sonia822):

Ok, deci ai cautat și nu ai gasit.

Sa nu confundam cuvintele cheie pe care sunt targetate site urile ifn urilor pe cautarile pe google cu condițiile reale impuse. Daca era atat de simplu de gasit sunt sigur ca deja imi dadeai link si terminam discutia.

| Sonia822 a răspuns (pentru suntserios):

Nu ma, ti-am zis ca nu caut pe tine happy Nici de-a draq happy

| suntserios a răspuns (pentru Sonia822):

Cu fiecare raspuns imi confirmi ca am dreptate. Ma bucur.

| suntserios a răspuns (pentru Sonia822):

Uite cauta i lui, daca mie nu vrei.

https://www.tpu.ro/......-fixe-etc/

| GouDidodino a răspuns:

Nu poti face împrumut daca nu dovedești ca ai un venit permanent

| David2120 a răspuns:

NU cred ca poti face un imprumut pentru o suma de bani, daca nu lucrezi deoarece nu poti primi suma de bani pentru ca ei nu au cum sa se asigure ca ai venituri ca sa platesti acel imprumut in fiecare luna! Eu asa stiu! Sper ca te-am ajutat! Nb!