| olian a întrebat:

Stie cineva de unde pot sa cumpar miceliu pentru ciuperci din romania?

2 răspunsuri:
| pyr a răspuns:

Orice ciuperca matura are spori. Miceliul creste foarte repede din spori sau chiar din "carnea" ciupercii. Singura conditie este mediul sterilizat la maxim. Daca vrei sa te ocupi de asa ceva trebuie neaparat sa gasesti un curs de micologie deoarece ciupercile(miceliul) comestibile pot deveni foarte repede necomestibile.

| olian explică (pentru pyr):

Da mersi pentru informatie dar eu caut sa cumpar am nevoie de cineva sa imi spuna unde gasesc(oricum am votat raspunsul tau cu folositor).