| IsabelaIssa a întrebat:

Stie cineva locuri de munca pentru pensionari? Ceva de facut acasa, lipit plicuri, insirat margele, de ambalat ceva, etc. Nu intreb de idei, intreb daca stie cineva ceva concret, vreo firma. o fabricuta care ofera stilul acesta de lucru la domiciliu. Pentru persoane de la sat, exclus ingrijit copii, luat copii de la scoala, etc. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Nu am mai auzit de mult timp de oferte de genul ambalat, lipit, insirat, confectionat sacose. Dar cind au fost, nu mi s-au parut avantajoase. Pentru ca trebuia sa platesti un "instructaj". Apoi, plateai in avans (cam mult) materialele. Cistigul era diferenta intre cit plateau ei si costul materialelor. Uneori, nimic.

| IsabelaIssa explică (pentru Peridava):

Multumesc pentru raspuns. happy