| bllackdiamond a întrebat:

Stie cineva o metoda sigura de a scoate un venit in plus folosind internetul?

5 răspunsuri:
| VyrusEleven a răspuns:

Imi pare rau daca te dezamagesc dar asa ceva nu exista. Majoritatea anunturilor pe care le vezi sunt false sau sunt fraude. Daca nu ai cunostintele necesare de a crea un program informatic, sau un joc, algoritm, metoda de criptare, sau nu esti un creator de continut ORIGINAL pe youtube, nu prea vad oportunitati. Asa ca parerea mea sincera este ca daca chiar vrei sa faci bani din informatica, sa te pui serios pe invatat. Invata limbaje de programare (JavaScript, PHP, SQL, HTML, Pascal, etc etc) si urmeaza-ti visul. Trebuie doar sa ai ambitie si sa crezi in tine. Sper ca raspunsul meu sa iti fie de folos. Bafta

| KodrutZ a răspuns (pentru VyrusEleven):

Omul a zis ca vrea sa faca bani pe internet, nu neaparat ca specialist IT. Adaugind la ceea ce ai scris tu (intru totul de acord), ar mai fi citeva domenii din care poti scoate bani, cum ar fi traducerile/editarea de articole, grafica, marketingul afiliat. In orice caz, conditia primordiala e sa te descurci foarte bine in engleza. Dupa aia... vezi singur ce iti place si ce ti se potriveste mai bine, poate ca deja ai anumite aptitudini care pot fi utile.

| VyrusEleven a răspuns (pentru KodrutZ):

Trebuie sa te gandesti ca mare parte din continutul de pe internet este gratuit si open source. Nimeni nu o sa-ti plateasca pentru traduceri cand exista atatea dictionare online, nimeni nu o sa dea bani unui editor de grafica cand sunt atatea forumuri in care poti gasi oameni sa ti le faca din pasiune. Scuze ca te dezamagesc. Sustin ideea. NU ai cum sa faci bani din IT fara cunostinte temeinice de limbaje de programare si fara limba engleza. Pentru a dobandi aceste cunostinte este nevoie de multa munca si de ani buni de asiduitate, timp in care trebuie sa ai si o meserie normala ca sa poti trai. Concluzia? Pe internet exista gigantii(firmele mamut care fac miliarde) si putini care se descurca la nivel privat sau de companie mica, restul sunt vise...

| VyrusEleven a răspuns:

Nu este bun linkul laughing

| ale28bz a răspuns:

Arunca o privire Aici http://banii-tai-din-click.blogspot.com