| temugin a întrebat:

Stie cineva unde as putea sa ma angajez ca redactor (presa scrisa)? Am ceva experienta in domeniu dar nu-mi gasesc de lucru!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te duci cu CV-urile in mana si vorbesti fata-n fata cu patronul ii zici ca trebuie sa incepi cu ceva si te va intelege doar nu-s batuti in cap sa zica ca nu ai voie sa muncesti in domeniu.

| temugin explică (pentru mgtow):

laughing esti sigur ca n-am facut asta de 1000 de ori pana acum?

| mgtow a răspuns (pentru temugin):

Iti garantez ca cineva te va intelege si o sa-ti zica ca te va angaja nu-ti pierde sperantele, eu nu stiu daca ai facut asa cum ti-am spus eu dar trebuie sa mergi cu curaj la ei si sa le zici ca nimeni nu se naste cu experienta ci incepe de jos apoi ajunge om experimentat si ii atingi la inima, daca nimeni nu te-ar intelege ar fi destui de tembeli ca sa nu le zic anormali.

| temugin explică (pentru mgtow):

Nu e cazul sa vb de experienta, ca am destula, dar ma rog...tot nu mi-ai raspuns la intrebare!

| temugin explică:

Nu, mersi, nu de tepe am nevoie, ci de bani!

| temugin explică:

Da domnisoara/doamna, am incercat si iti zic din experienta, nu vorbesc de dragul conversatiei!

| temugin explică:

Nu mai incercati, ca sunt convins!
cautati d-aia cu mentalitate mai buna!
v-as multumi, dar n-am pentru ce!