| chelstone a întrebat:

Buna!
As vrea sa intreb daca de la facultatea de litere (de ex. romana-franceza/ romana-spaniola) poti deveni altceva decat profesor, cum ar fi editor, redactor, jurnalist in presa scrisa.
Stie cineva despre oportunitatile de a deveni profesor in strainatate? Multumesc. happy

1 răspuns:
| 9gag a răspuns:

De la litere poti iesi si traducator. Pentru ce vrei tu ar trebui sa faci facultatea de jurnalism. Cat despre oportunitatile de a deveni profesor in strainatate, iti pot spune ca diploma de licenta nu iti este recunoscuta in strainatate dar daca esti cu adevarat bun in ceea ce faci si daca te poti descurca intr-un mediu nou vei fi acceptat oriunde.Succes