| AfloareiRazvan a întrebat:

Stiti cumva cum pot sa imi aflu credit score-ul in Romania? Am card de cumparaturi (credit) la BRD. Doresc sa stiu unde ma situez ca scor/punctaj de credit.

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Eu stiu ca acest credit score este tipic american, deci nu cred ca exista in Romania.

| RoCkKiD a răspuns:

Poti printr-o cere la biroul de credite dar in mod amuzant aceste interogari iti scad punctajul. Cu alte cuvinte, daca vrei sa afli ce scor ai, punctajul iti scade si e mai putin probabil sa primesti un credit in viitor. happy

| AfloareiRazvan explică (pentru RoCkKiD):

Am gasit serviciul asta care nu iti scade Credit score-ul:
https://scor.oceancredit.ro/auth/fb

Stiu ca fizic iti scade score-ul.