| Jonathan a întrebat:

Stiu pe cineva care ar vrea sa isi faca un site de licitatii online (ex: pretbomba.ro). Dar ar vrea sa stie urmatoarele lucruri:

-Cat costa ca o firma de webdesigneri sa ii faca site-ul? (+domeniu, hosting)
-Cum sa distribuie creditele si banii.
-Cati bani se pot face din asa ceva.
-Daca este ceva ilegal in toata afacerea asta (probleme cu fiscul, etc.)
-In cat timp poate fi facuta aceasta afacere

Multumesc, raspunsurile aditionale sunt bine venite.

2 răspunsuri:
| macgyver a răspuns:

Uite de exemplu o idee interesanta de site de licitatii este asta http://www.allmapamond.eu. Vezi ca sunt scripturi pe care le poti implementa direct intr-un site. Un astfel de site ajunge la 1000 de euro si probabil ca intr-un an abia daca iti recuperezi investitia. Daca doresti un site de prezentare, am un prieten care face destul de ieftin, parca cu 100 de lei. Trimite-mi un mesaj daca esti interesat.

| Jonathan explică:

Raspunde cineva?