| lilboutique a întrebat:

Sunt din Bucureşti, am aproape 18 ani şi aş vrea să câştig nişte bani de buzunar. Aş prefera să lucrez pe calculator, mă descurc foarte bine cu programele Microsoft Office Word, Microsoft Office Excel, Microsoft Office PowerPoint (menţionez că am toate modulele ECDL luate).
De asemenea, cunosc limbile engleză şi franceză la nivel mediu.
Pot ajuta cu referate, eseuri etc.
Sunt deschisă la orice oferte de acest gen.

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai jos ai zis ca ai 16. -.- Nici macar tu numai stii cati ani ai? thinking

| TiffanyღBJ a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......ator-ma_1/

Pai hotaraste-te cati ani ai de fapt, pentru ca 16 ani nu inseamna aproape 18.

| introduaicinumele a răspuns (pentru TiffanyღBJ):

Ehh las-o ca vine maine cu o noua intrebare: "Sunt din Bucureşti, am aproape 25 ani şi aş vrea să câştig nişte bani de buzunar. Aş prefera să lu..." laughing

Dupa mine mai bine te-ai apuca sa inveti Photoshop, dar nu resize si crop sau efecte de 2 lei pe care le poti face cu aproape orice editor photo... sau mai bine ti-ai cumpara o camera de 1000 euro, un program calumea de prelucrare video si te-ai apuca sa filmezi si sa faci CD-uri cu filmele de la nunti/botezuri laughing)

| lilboutique explică (pentru introduaicinumele):

Am postat o intrebare asemanatoare acum doi ani, te poti uita, iar acum am copiat-o fara sa imi dau seama ca trebuia sa modific varsta.

| introduaicinumele a răspuns (pentru lilboutique):

De pe 25 Octombrie 2012 pana pe 25 Octombrie 2012 inseamna 2 ani, sa stii ca m-ai lamurit laughing
PS: si eu am dat copy la data fara sa imi dau seama ca trebuia sa modific data.

Ma rog, gata cu gluma, cu Office nu faci nimic, pana si un copil de 10 ani stie sa foloseasca Word, Excel, Powerpoint... daca vrei sa faci ceva calumea invata sa programezi, pentru ca nu orice stie sa faca asa ceva, fa cursuri de programare web, dupa care poti face site-uri la alte persoane, dar dureaza ani buni pana sa faci ceva calumea. Sau cumpara o camera video de vreo 500-1000 euro dupa care apucate sa filmezi pentru nunti, pana si cu asta scoti mai multi bani decat cu Ofiice.

PS: eu am aproape 15 ani si deja stiu ceva HTML si CSS (doar din ce am invatat de cand "ma jucam" cu blogul). Sa nu mai vorbesc de cate powerpointuri am facut pentru scoala...

| TuguiMihai1 a răspuns:

Poti sa castigi bani pe internrt din blogging...
Daca esti intresata trimite-mi un mesaj privat si iti dau un ghid despre cum faci asta

| GabrielCIG a răspuns:

Acum ai 18 ani? thinking hmmm am un dejavu
in fine, asculta-ma din nou, referatele le iei dp net imediat, gratis, nimeni nu e atat de idiot sa cumpere referate.
Poti asculta jigodia din mine sau nu, dar sunt realist.
Incearca sa profesezi pe alte programe de editat profesionale

| Spiin a răspuns:

Hei
Ti-am lasat rapunsul pe celalat post, dar vad ca nu mai e.In fine, cum am spus si acolo n-am voie sa raspund la mesaj avand in vedere ca sunt utilizator junior
Trec la subiect, ma gandeam la ceva destul de simplu, fara chestii complexe (sa nu fie un fan page sau alte abureli copilaresti), gen un forum sau blog.Acesta sa aiba ca main purpose entertaiment-u,discutii libere,pareri,schimb de experiente si desigur un domeniu cu hobby-uri, muzica, filme, jocuri etc happy Cam asta cred eu, tu ce parere ai? Daca ai ceva idei sa-mi spui.

| ISOtech a răspuns:

Programul din care intr.adevar poti castiga bani este photoshop.Cu acesta lucreaza in general profesionisti insa daca inveti o sa.ti si placa si o sa faci si bani.

| naturistul a răspuns:

Vorbim aici; stevensegal83@yahoo.com

| crazygaben a răspuns:

Daca ai avea ECDL luat, ai stii MySQL/PLSQL + C++/C#/PHP/JavaScript, ceea ce te ajuta foarte mult.Nu e greu daca intrebi diferiti oameni din diferite companii sa ii ajuti cu lucruri simple.