| Celdrept a întrebat:

Sunt din Timișoara! Este cineva interesat sa cumpere monezi vechi? Am multe și le dau la un preț bun!

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt interesat.
Ma intereseaza oferta (cu poze si preturi).
(in privat)

| Celdrept explică (pentru Bula):

Am multe monezi de 1000 de lei și de 100 de lei cu Mihai Viteazul, de 500 de lei, 25 de bani și lista continua! E aiurea dacă nu ești din Timișoara nu îmi place sa ma deranjez cu posta și curier, sunt oricum foarte stresat și nu am trimis niciodată prin curierat, posta nimic la nimeni.

| Bula a răspuns (pentru Celdrept):

Acele monede sunt recente, nu antice.
Poate vreun coectionar le va cumpara "la kilogram" (dar greu vei gasi cumparator).

| Celdrept explică (pentru Bula):

Sunt și vechi, alea de 100 de LEI cu Mihai Viteazul le pot da și cu 10 lei bucata, alții cer sume fictive eu am cerut un preț realist.

| Bula a răspuns (pentru Celdrept):

"Monede vechi" sunt cele care au peste 100 ani.
Monedele mai recente au valoare aproape nesemnificativa.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu conteaza de unde esti, exista posta/curierat. Ce monede, ce pret? Cel mai bine iei si le pui frumos pe ebay sau cauti magazine specializate in numismatica. Poate ai vreo comoara ascunsa printre ele.

| Anonimul151 a răspuns:

Încearcă sa le vinzi pe grupurile de Facebook de colecționari de monede. În grupurile de genul chiar se vând astfel de monezi.

| serputz a răspuns:

Eu sunt, cat valoreaza cea mai scumpa moneda?