| DejaVuDoc a întrebat:

Stiti pe cineva care este interesat sa cumpere piese vechi de PC?

9 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Incerca sa le vinzi pe www.okazii.ro

Iti faci cont si incerci :D
Si eu am piese vechi de PC :P

| DejaVuDoc explică (pentru Frank51):

Pai am cont si am pus cateva, dar sunt cu miile si nu stiu daca reusesc sa le vand, daca le pun pe toate intr-un set as putea sa le vand mai repede?

| Frank51 a răspuns (pentru DejaVuDoc):

Chiar nu stiu, eu nu am curaj sa le pun pentru ca nu stiu cum e cu transportul, adica eu le pun acolo dar de acolo cum cumpara oamenii?, chiar nu am inteles... chestia su setul, inca o data iti spun ca nu stiu, incearca

| DejaVuDoc explică (pentru Frank51):

E simplu, postezi anuntul cu ce vrei sa cumperi si poti scrie cand iti editezi anuntul cu ce poti livra produsul, posta romana, cargus, fan courier, si iti calculeaza ei cat costa livrarea in functie de cate kg are produsul si daca alegi tu casutele alea fragil, voluminos, predare in mana in functie de necesitati, si dupa ce iti calculeaza te duci la un centru al courieratului si stii cat dai, poti alege plata ramburs, platesti transportul la inceput si declari cat trebuie sa primesti, dupa ce primesti confirmare, te intorci inapoi la ei si iti da banii pe care i-ai dat pe transport si plata de pe produs, dar iti ia un comision, nu stiu exact cat, dar este simplu, poti de exemplu sa alegi si predarea personala si il predai tu in localitatea in care esti happy

| taken a răspuns:

Intreaba-ti prietenii, colegii.
Depinde cat de vechi sunt piesele. Daca sunt foarte vechi deci foarte slabe nu cred ca vei reusi sa le vinzi.
Daca stii componentele, le poti scrie aici.

| DejaVuDoc explică (pentru taken):

AMD Sempron 2200+, ofer si cooler-ul stock
Placa de baza ECS KM400-M2
Placa video BestMatic 128MB
Ram KingMax DDR-400 256MB
Sursa DeLux ATX 400W P4
Si un floppy disk pe care l-as da si pe o sticla de suc, eu nu l.am folosit in viata mea...

| taken a răspuns (pentru DejaVuDoc):

Sunt foarte slabe piesele, nu stiu daca vei reusi sa le vinzi.

| DejaVuDoc explică (pentru taken):

Dar daca le vand la set?

| taken a răspuns (pentru DejaVuDoc):

Incerci,le vinzi bine, nu asta este.
Nu stiu cam cat ai putea sa ceri.