| SingleForOne a întrebat:

Sunt foarte multi oameni, de orice varsta, dintre adolescenti si batrani, care se lauda (plus cei care nu se lauda) ca au "milioane de bani".
Daca milioane de astfel de oameni au milioane de bani, nu ar trebui sa afecteze economia unei tari sau mondiala intr-un fel?
Ar fi si asta o cauza a inflatiei sau este tot acest lucru un "BS" (cum spun americanii)?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si eu am milioane. de pe la 1800 si ceva si pana astazi.hee hee Baiul ii ca n-am din astia noi de sunt in circulatie. Si ca mine sunt multi. Deci se compenseaza cu cei care au de nu le mai stiu numarul. Oricum traiesc si tot intre 4 scanduri ajung si ei, si eu.

| SingleForOne explică (pentru Salontanul):

Am înțeles ce spui tu, dar tot nu ai raspuns pe aceeasi idee. Eu cred ca este o problema economica interesanta, daca ar fi reala. big grin

| CostinAlamariu a răspuns:

E un "bs" de fapt. O gramada de oameni se laudă cu ce n-au

| Dvi2002 a răspuns:

Inflatia e de la razboi,