| Girly97 a întrebat:

Sunt in clasa XII-a si am ales in ultimul meu an de liceu sa imi primesc alocatia pe card. Am reusit sa aflu ieri de la institutia care acorda alocatiile de stat ca imi voi primi toata suma restanta luna viitoare, in noiembrie. Dar din pacate nu am reusit sa aflu ziua exacta in care o voi primi. Inainte, cand primeam alocatia prin posta o primeam in ziua de 23 a lunii, odata cu alocatia fratelui meu si pensia bunicii mele. Aveti idee cam in ce perioada sau zi aproximativ as primi alocatia?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De obicei pensiile si alocatiile care se plătesc prin card se iau după data de 10 ale lunii, deci intre 10 si 15 noiembrie poti verifica la bancomat daca ti au bagat alocatia. Prin ce bancă ie i?

| Girly97 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am cont si card la Banca Transilvania. De asemenea am activat serviciul "SMS Alert" si primesc mesaje cand primesc bani in cont dar nu prea am idee cum sa imi dau seama ca banii pe care ii voi primi sunt alocatia.

| Iustin15 a răspuns:

Da, in jur de 17. Poate intarzia o zi doua.

| Iustin15 a răspuns (pentru Iustin15):

Azi s-ar putea sa o scoti.

| Girly97 explică (pentru Iustin15):

Multumesc mult, voi avea in vedere raspunsul tau. happy

| Girly97 explică (pentru Iustin15):

Nu ma ajuti...