| Girly97 a întrebat:

Mi-am depus actele pentru alocatia de stat la scurt timp dupa inceperea clasei a XII-a. In ultimul meu an de liceu am ales sa primesc alocatia in cont. Aveti idee daca voi primi alocatia restanta luna aceasta fiind ultimul meu an de liceu si alegand sa primesc alocatia in cont bancar?

3 răspunsuri:
| ajutor517 a răspuns:

Da, iti vei primi alocatia. Alocatia vine intotdeauna din urma deci daca ai pierdut alocatia pe o luna sau mai multe inainte sa faci cererea, vei primi toti banii in cont urmatoarea luna. Si eu am primit alocatia pe card in a 12-a si nu am avut nicio problema.

| Girly97 explică (pentru ajutor517):

Anul trecut cand eram clasa 11 am depus actele in septembrie si mi-a venit alocatia in decembrie prin posta. Daca este adevarat ce spui si voi primi luna asta toata alocatia voi fi foarte fericita.

| iuliaradu1 a răspuns (pentru Girly97):

Asta ma framanta si pe mine laughing