| anonim_4396 a întrebat:

In 2009 am decis sa fac un contract individual la casa de asigurari de sanatate si am platit pana cat am avut bani [nu ma servici ] si astazi cand am fost sa platesc am platit retroactiv pe 6 luni dar mi-a zis ca trebuie sa platesc si pe 2011-2012 din urma eun inca neavand servici si nebeneficiind de nic-un serviciu medical pana -n prezent de la stat.si astazi am decis sa platesc totusi in continuare dar nu si din urma...ce ar trebui sa fac daca ma puteti ajuta cu un raspuns.de ce sa fiu obligata sa platesc din urma daca nu am lucrat si nici nu ambeneficiat de nimic la stat ...va multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa platesti deoarece ai contractul cu casa de asigurari de sanatate. Daca nu ai mai platit trebuia sa ceri rezilierea contractului, motivand tocmai cu faptul ca nu ai venituri de nici un fel (daca nu ai avut venituri).

1 răspuns:
| eaglewatch01 a răspuns:

Ori platesti, ori ii dai in judecata si aduci hirtie ca n-ai beneficiat de servicii decontate de casa de asigurari...