| justfriend a întrebat:

Sunt student si as dori sa lucrez pe perioada verii.Imi puteti da sugestii?

Răspuns Apreciat de Editori
| CuriousStuff a răspuns:

Sau ospatar, iei salariu nu foarte mare insa mai presus de asta iei si bacsis care poate sa iti dubleze sau chiar tripleze salariu, daca o sa fii amabil si ai putin noroc de oameni cu dare de mana. Insa nu te gandi ca e usor, e o munca stressanta si obositoare.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Gradini, baruri, terase, cafenele, distributie pliante, sondaje, constructii.

| tintareco a răspuns:

Caută în domeniul depanării, a reparaţiilor. Înveţi ceva util(întotdeaun se va strica ceva) şi aici se cîştigă bani buni.Succes.

| VMircea97 a răspuns (pentru tintareco):

Ai multa multa multa dreptate, meseriasi sunt dar in strainatate, iar in tara au mai ramas. stricaciunile. repari o priza, instalatie sanitara si multe altele, si vei economii multi banii, chemi firma sa zicem iti ia multi banii si iti face caca maca.

| tintareco a răspuns (pentru VMircea97):

În Belgia, un depanator bun de la electrocasnice cîştigă 50eu/cenţi pe minut, de asemenea, un strungar de precizie in Germania cîştigă între 6-7000 eu.Meseria se plăteşte.

| Pandhoraa a răspuns:

Ai putea lucra si nu doar pe timpul verii de acasa ca operator interviu asistat de calculator
e un job part time cu contract de munca
https://www.mercury.ro/......ator-cati/

| Marian112p a răspuns:

Daca ai permis poti fii pizza boy. e banoasa meseria