| BlaBla20 a întrebat:

Vi s-a intamplat sa va "treziti" deodata si sa va intrebati de ce aveti un sef idiot(sau mai multi sefi),care va strica zilele,lunile,anii si oricat de mult ati munci si oricat de bine ati munci,nu sunteti avansat(ca sunt altii mai "pupincuristi ca dvs.), sau cel putin felicitat pentru prestarile dvs? Vi s-a intamplat sa va intrebati daca aveti sansa sa va deschideti o mica afacere proprie, sa deveniti PFA...sa fiti pe cont propriu,etc? Daca da...ce fel de afacere ati incepe,sau cum v-ati gandi sa o incepeti? E o intrebare mai mult de curiozitate, vreau sa stiu cati s-au gandit cu adevarat la asa ceva(eventual care au si reusit).Nu cer reteta succesului caci nu o are nimeni iar daca o are nu ar da-o insa daca este cineva cunoscator, l-as ruga sa imi spuna si mie cum as putea sa initiez o afacere.Multumesc

3 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Cite te pune să stai într-un loc în care șefii se pișă pe fața ta și ești tratat ca ultimul gunoi? Nu cred că te ține cineva cu forța...

| BlaBla20 explică (pentru Wøodenpints):

Pentru ca nu e asa usor sa pleci de la un job la altul de pe o zi pe alta, e o chestie de obisnuinta, plus ca nu rasar joburile in copaci.

| Wøodenpints a răspuns (pentru BlaBla20):

Și din cauza asta îți înjosești atât de mult propria persoană și lași orice libidinos să te trateze ca pe o cârpă de spălat podelele? Înseamnă că-ți place.