| JIJ a întrebat:

Știe cineva cum poți face bani din mersul pe bicicletă? Idei?

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

1.Rickshwas, servicii de transport pentru turisti((http://philmaxwell.org/? p=7977))
2.distributie pliante/reviste publicitare( servicii pentru hipermarket-uri)
3.curierat pe bicicleta (https://portalsm.ro/2012/08/nou-in-satu-mare-curierat-pe-bicicleta/);
4. curierat pentru firme care livreaza produse la domiciliu( pizzerii, florarii, fast-food-uri, restaurante, firme de catering)

Bula
| Bula a răspuns:

Poti face comisioane (cumparaturi la cerere) sau chiar sa te angajezi curier (pentru livrare pizza, corespondenta, pachete diferite etc).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inscrii intr-o echipa de ciclism, te pui pe treaba si castigi Turul Frantei peste cativa ani. Eu zic ca idee mai buna ca asta nu ai cum sa gasesti.

| demifcm77 a răspuns:

Poti face curierat.

| neu1323434 a răspuns:

Ai putea să pui anunț pe OLX la secțiunea *Locuri de muncă* cu descrierea *prestez servicii diverse* din ușă în ușă, facând oamenilor cumpărături de la magazin, și astfel ei te-ar răsplăti pentru asta. Sau ai putea intra la anunțuri pe internet că se caută oameni în special în orașele mari pentru a distribui pliante, ziare, reclame șamd. iar pentru asta ești plătit în funcție de numărul de pliante, ziare livrate săptămânal din câte știu eu...Altceva nu-mi trece prin cap cum ai mai putea câștiga niște bani deplasându-te pe bicicletă...Dar încearcă cum ți-am spus eu. Baftă happy

| BUNACF a răspuns:

1) Pentru a face bani din mersul pe bicicleta exista curse in stil caritabil! Daca castigi vei primii bani, care apoi vor fi donaiti la copii nevoiasi. Intr-un fel castigi bani din asta.
2) Putem castiga bani din mersul pe bicicleta livrad pizza! Salariul tau va fi mersul pe bicicleta! Mergi 1 km si primesti 100$ (depinde, aici poti pune ce suma vrei tu).