| Dolores214 a întrebat:

TPU va rog Cum sa trec pe numele la o persoana electrocasnice? Ex pc, tv, Funda.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pur si simplu le faci cadou, inmanandu-i si actele (bon de casa, factura, certificatul de garantie).
Daca sunt pe numele tau, atunci anexezi si o declaratie scrisa de mana ta, scris citet, in care mentionez datele tale personale si de contact, respectiv lista, modelul si seria de fabricatie a fiecarui aparat.
Daca sunt multe si de valoare mare, atunci faci o donatie prin notar.

| siriusblack98 a răspuns:

Salut! Trebuie sa te duci de unde le-ai cumparat cu toate actele si cu persoana pe numele carora sunt trecute actual, se da o semnatura, se refac contractele de garantie ale produselor respective si voila!