| Paix a întrebat:

Un mic ajutor.
Caut si iarasi caut o placa video agp ieftina si cat de cat buna macar un 128 - 256 mb. Daca doriti sa ma ajutati, vas fi recunoscator. ( Funda )

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Mdah, cam scumpa de felul ei, si asa revenim la inceputul discutiei unde toata lumea era de acord ca n-are rost sa bagi bani in sisteme pe AGP...

15 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Placi AGP nu mai gasesti prin magazine, vezi si tu pe site-uri gen okazii ce ai putea gasi.
http://www.okazii.ro/......a128245762

| KodrutZ a răspuns (pentru Dismally):

Noi nu, insa gasesti in magazine cu garantie, refurbished, par example aici - http://www.pcmadd.com/......price.html

| Dismally a răspuns (pentru KodrutZ):

120 lei pentru o placa de 128 mb este imens, eu cumparasem una mai buna, de 256 mb, noua, in garantie cu 60 lei.

| KodrutZ a răspuns (pentru Dismally):

Depinde de placa. Daca tu pornesti din start cu ideea ca mai multa memorie = placa mai buna, nu avem ce discuta.
P.S. De acord ca flasneta aia de FX 5200 e scumpa la 120 RON, da' nebun sa fii sa mai bagi bani in sisteme pe AGP acuma... iar placile pe PCiEx de la pcmadd au preturi destul de OK.

| Dismally a răspuns (pentru KodrutZ):

Cand spun mai buna chiar este mai buna, nu ma refer doar la memoria ei happy Asa este, cel mai bine iti cumperi alt sistem decat sa dai bani pe placa AGP pe ram DDR1 etc.

| KodrutZ a răspuns (pentru Dismally):

Ce placa? Mai buna decit flasneta aia de FX 5200 e cam orice placa posibila, eu aveam un Radeon 9200 de 64MB care stergea pe jos cu toate FX 5200-urile posibile, fie ele si de 512 sau 1GB...

| Dismally a răspuns (pentru KodrutZ):

Un FX 5500 parca era, dar modelul cu 256 mb, cu radiator pe ea cu tot ce-i trebuie happy O am si acum in calculatorul vechi, era buna pentru jocuri mai vechi, filme etc. Nici nu poti avea prea mari pretentii la o placa AGP.

| KodrutZ a răspuns (pentru Dismally):

Ei, nu, exista HD 3850 pe AGP... happy

| Dismally a răspuns (pentru KodrutZ):

In primul rand nu prea o mai gasesti, cred ca este si scumpa, in plus nici nu prea se merita sa pui asa ceva pe un sistem vechi happy

| Dismally a răspuns (pentru KodrutZ):

Asa este, dar daca nu are alt sistem mai bun, macar sa poata vedea un film pana si-l schimba.

| KodrutZ a răspuns (pentru Dismally):

Mai degraba face rost de o placa de baza cu video onboard. Eu acuma vreo doi ani am pus mina pe un MSI cu nforce2 pentru un Athlon XP de-ala de prin 2002 si am dat pe ea o shaorma si o bere. Placa in stare ireprosabila. happy

| Dismally a răspuns (pentru KodrutZ):

Daca e s-o cumperi, cred ca dai mai mult pe o placa de baza happy

| KodrutZ a răspuns (pentru Dismally):

Astea de dinainte de 2005 ar trebui sa se dea exclusiv prin donatie, avind in vedere ce antichitati sint. P.S. Am o placa foarte OK pe Am2 (MSI NEO-F v3) de care ma chinui sa scap si o dau cu 80 RON in secunda doi daca e, asta in timp ce multi carora le mai crapa cite una pe socketul asta cumpara flasneta aia de AsRock care e vreo 200 RON noua (singura care mai e pe stoc pe ici-colo noua, nu mai stiu exact modelul).

| KodrutZ a răspuns (pentru Dismally):

Mdah, cam scumpa de felul ei, si asa revenim la inceputul discutiei unde toata lumea era de acord ca n-are rost sa bagi bani in sisteme pe AGP...

| Paix explică:

Mda aveti dreptate... Dar ce sa fac?
Sa nu mai iau placa video raman cu cea de 32 integrata?

| KodrutZ a răspuns (pentru Paix):

Stai calm, invata cu ce ai, fa bani, schimba tot.
P.S. NU faci bani cu neobux si alte cretinatati de-astea.